Okullarda öğretilen mobil uygulama derslerinin aksine, çocuklar için kolay tasarım yapabilmeyi ve karmaşık kodlar yerine, hazır yapılmış kod bloklarını bir araya getirerek, kodlamayı daha keyifli ve eğlenceli bir hale getirmek amaçlanmaktadır.

Çocuklar için mobil uygulama tasarımı nasıl yapılır?

Çocuklar için mobil uygulama derslerinde, çocuklara çeşitli platformalar üzerinden kodlama alıştırmaları yaptırılır. Genellikle kodlama uygulamalarında mantık aynı olduğu için çocuklar hangi platformu daha çok severlerse, o platform üzerinden kendileri çalışabilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerle soru-cevap, tartışma gibi yöntemler ile ezberci sistem ile öğrenmesi yerine kodlamanın mantığını anlayarak, yaptığı uygulamanın tüm aşamalarının nedenini daha iyi kavrayabilmektedir.

Çocuklar için mobil uygulama tasarımı önemi nedir?

Gelişen teknoloji ile beraber, mobil uygulamalar hayatımızın her yerinde yer almaktadır. Bununla beraber uygulama geliştirme çok önemli bir yer kazanmıştır. Mobil uygulama geliştirirken kodlamasının basit olması ve kodlarken sıkılmadan kodlamak önemli bir konuma gelmiştir.
Çocuklar için mobil uygulama tasarımı dersleri, her çocuğun kullandığı cihaz üzerinde kendi uygulamalarını geliştirmesine yardımcı yardımcı olur.

Peki çocuklar için mobil uygulamaya en kolay nasıl başlayabiliriz?

Bunu en kolay şekilde yapmak için çocukların sıkılmadan kodlama yaptığı uygulamalarda olduğu gibi mobil uygulama üzerinde ise çocuklar, blokları yerleştirerek MIT’nin geliştirmiş olduğu App Inventor üzerinde basitçe çocuklar kodlama mantığını öğrenilebiliyor. Bununla beraber android studio gibi programlar kullanmak yerine, başlangıç için eğlenerek kendi cihazlarına bir uygulama çıkartabiliyor. App Inventor üzerinde çocuklar blokları yerleştirerek kodlama yapmanın eğlenceli yolu gösterilmiş oluyor.

Mobil Uygulama Tasarımı Atölyelerimiz

Üretim Becerileri Atölyelerimiz

Algortima ve Kodlama Programlarımız

2D Animasyon Atölyelerimiz

3D Yazıcı Atölyelerimiz

Summary
Çocuklar İçin Mobil Uygulama Tasarımı
Article Name
Çocuklar İçin Mobil Uygulama Tasarımı
Description
Çocuklar için mobil uygulama tasarımı nasıl yapılabilir? Çocuğum için mobil uygulama. Çocuklar için algoritma ve mobil uygulama öğrenimi
Author
Publisher Name
Hibrit Çocuk
Publisher Logo